pühapäev, 5. juuni 2016

Sydney kõrgeim torn ja nägime haid

Meil Raimoga sai just hiljuti koos oldud juba kaks aastat ja selle puhul tahtsime mõnda ägedasse kohta õhtust sööma minna. Olime varem ka plaaninud ühte torni minna mis on nagu Eestis teletorn - liftiga üles ja näed kogu linna. See on Sydney kõige kõrgem punkt. Õhtul kõiki linnatulesid nähes oli päris äge. Pluss hetkel on Sydneys Vivid festival ka kuni 18nda juunini kus erinevates kohtades näeb ilusaid valgusmänge. Ülevalt alla linnale vaadates nägi kui lahmakas see linn tegelikult on. Päeval võib teistmoodi põnev seal olla kuna siis näeb ookeani ka, õhtul oli selle jaoks liiga pime. Panen teile siia pildi ka kui kõrge see on, et natuke aimu saaksite:


Seal on tegelikult kolm erinevat korrust. Meie käisime alumises kus oli restoran. Mõnus hubane valgus ja muide seal restoranis istudes põrand tiirleb. Ehk ta teeb umbes tunni jooksul 360 kraadi. Mitte torn ise ei tiirle aga saali keskkoht, kus oli köök ja töötajate ruumid, oli paigal, ning põrand kus peal olid lauad, liikus ringiratast.
Sai valida kas kahekäigulise või kolmekäigulise õhtusöögi vahel. Hinnad olid vastavalt 85 dollarit ja kolmene 95 dollarit. Päris kirves aga arvestades seda vaadet, ei ole millegi üle nuriseda ja pealegi kui siin üldse kuskil paremasse restorani minna, maksadki ulmehinna. Meie võtsime kolmekäigulise. Isegi kokk Raimo jäi rahule, mina nii väga toitu hinnata ei oska aga tema kiitis, järelikult oli ikkagi söömist väärt :D Mulle ka muidugi maitses kuid tehnikate poolest pole ma kõige õigem kommenteerija. Tegime seal paar pilti ka:

Alati lollitab kui temast pilti teha tahan :D


Peale õhtusööki läksime välja, tahtsime Vividi festivali veel vaatama minna aga viimased päevad on vihma koguaeg sadanud ja otsustasime mitte minna. Lollitasime niisama linna peal ringi nagu ikka :DJah Raimo, sul on suured ninaaugud küll :DKuna meil juba talv siis lühikeste riietega siin enam ringi keegi ei käi. Ikka saapad ja midagi soojemat peale aga talv Eesti mõistes on pigem nagu sügis. Vihma sajab rohkem ja on natuke jahedam.

Muide see nädalavahetus oli esimene üldse mis meil Sydneys olles mõlemal koos vaba oli siis tahtsime väga ringi sõita ja kohti näga aga ilmal olid teised ideed, seega pidime alternatiivid leidma. Otsustasime et lähme mereelu akvaariumisse. Mitte otse sinna sisse aga klaasi tagant nägi erinevaid moluskeid :D See on ilmselt üks koht kus kõik turistid kindlasti ära käivad, nagu ka meie. Seal oli erinevaid akvaariume, nii suuri kui väikeseid, lisan pildid ka. Raske oli häid pilte saada, kalad pole väga head poseerijad.


See suur kala põrnitses kõiki kes teda vaatasid :D


Siin on need kurjad haid. Päris lahe oli kui nad pea kohalt üle ujusid. Kahjuks ükski rai pildi peale ei jäänud, nad olid nii kiired.


Õhtu lõppes meil täna sellega, et me ikkagi loodame et siin Austraalias on normaalset kino. Siiani oleme pidanud ainult pettuma. Ekraanid on väikesed aga samas me pole ühte saali veel sattunud kus pidid väga head ekraanid olema. Käisime siis ühes saalis kus olid mõnusad lamamise asendisse minevad toolid ja ekraan oli ka üsna hea. Kuigi meil mõlemal on parem tunne jäänud Tallinnas Plazas kui siinsetes saalides. Heli on imelik, keset seina on suured kõlarid. Pole just kõige parem helisüsteem. Aga küll me varsti hea saali ka leiame :)

Ühe asja räägin teile veel. Mul oli reedel ametlikult viimane tööpäev Credit24s. Nüüd on asjad nii, et mul paluti veel nädaks jääda. Olin nõus kuna uut tööd hetkel nii kui nii leidnud ei ole. Nii et nädala käin veel seal ja siis paistab mis saab.

Hetkel kõik, kell juba väga hilja õhtul ja meie peame hommikul vara ärkama.
Tsau ja teinekord jälle:)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar